SKY RC Q100 neo nabíječ 4x60W
Popis produktu:
Čtyřkanálový nabíječ SKY RC Q100neo 240W byl konstruován se snahou poskytnout vše potřebné pro nabíjení čtyř akumulátorů - spíše menší kapacity - současně pod jednou střechou" včetně síťového zdroje, s jednoduchou obsluhou. Q100neo umožňuje nabíjet a vybíjet běžné typy článků (NiCd, NiMH, Li-poly, Li-ion, Li-Fe, Li-HV, Pb), navíc jsou všechny kanály vybaveny vestavěnými čtyřkanálovými balancery, které zajišťují velmi bezpečné a komfortní nabíjení lithiových akumulátorů.
Inteligentní software nabízí funkce obvyklé funkce a je navržen pro uživatele praktiky, kteří nabíječ pořizují, aby nabíjeli akumulátory
- program pro nové typy vysokovoltových lithiových akumulátorů LiHV s koncovým napětím pro nabíjení až 4,35 V
- nastavení koncového napětí pro nabíjení a vybíjení pro lithiové akumulátory (umožňuje šetrnější nabíjení, které mají rádi letci, nebo naopak přebíjení, kterému holdují autíčkáři
- inteligentní rozdělení výkonu mezi nabíjecí kanály podle skutečné potřeby
- programy pro nabíjení bezúdržbových olověných AGM akumulátorů a nabíjení olověných akumulátorů při nízkých teplotách
- měření celkového napětí a napětí jednotlivých článků (pro lithiové akumulátory) i mimo nabíjení/vybíjení
- měření vnitřního odporu celé sady a jednotlivých článků (pro lithiové akumulátory)
Přehled základních funkcí a parametrů
- Vstupní napájecí napětí 10 30 V stejnosměrných (pro plné využití výkonu nabíječe by měl napájecí zdroj poskytovat napětí aspoň 24 V)
- Síťové napájení 100-240 V/50-60 Hz
- Pro nabíjení a vybíjení 1 8 NiCd/NiMH článků, 1 4 Li-ion/Li-poly/Li-Fe/LiHV článků nebo 6/12 V olověných akumulátorů
- Nastavitelný nabíjecí proud 0,1 A 6,0 A
- Nastavitelný vybíjecí proud (0,1 A 2,0 A)
- Max. celkový výkon pro nabíjení 100 W při napájení ze sítě (1x 60W, 2x 50 W, 3x 33W nebo 4x 25W) nebo 4x 60 W při napájení ze stejnosměrného zdroje
- Ukončení nabíjení pomocí automatiky delta-peak pro NiCd a NiMH akumulátory
- Lithiové a Pb akumulátory jsou nabíjeny metodou konstantní proud/konstantní napětí
- Nastavitelná citlivost delta-peak detekce pro NiCd a NiMH akumulátory
- Nastavitelné koncové napětí pro nabíjení a vybíjení pro lithiové a olověné akumulátory
- Opakovaný cyklický provoz nabíjení/vybíjení nebo vybíjení/nabíjení pro NiCd a NiMH akumulátory, až 3 cykly
- Tři nabíjecí režimy pro lithiové akumulátory - normální nabíjení, nabíjení s důrazem na balancování a skladovací nabíjení/vybíjení
- Tři nabíjecí režimy pro olověné akumulátory pro normální olověné autobaterie, pro olověné AGM akumulátory (akumulátory s elektrodami oděleným separátorem ze skelných vláken napuštěných elektrolytem) a pro nabíjení olověných akumulátorů při nízkých telotách (-20°C až +5°C).
- Ukončení nabíjení při překročení nastaveného času nebo dodaného náboje.
- Měření celkového napětí sady a jednotlivých článků (pro lithiové akumulátory)
- Měření celkového vnitřního odporu sady a jednotlivých článků (pro lithiové akumulátory)
- Režim stabilizovaného zdroje s nastavitelným napětím 1-30 v a proudem 0,1-6,0 A (max. 60 W)
- USB-C port - pro aktualizaci firmwaru
- Podsvícený LCD displej s jednoduchým a přehledným menu a zobrazováním parametrů během nabíjení/vybíjení
- K bezpečnému provozu přispívá řada varovných textových hlášení nesprávné vstupní napětí, špatné zapojení, nevhodný akumulátor nebo jeho stav, nesprávná polarita na výstupu atd.
- Ochrana proti přepólování a zkratu na výstupu
- Ventilátor pro nucené chlazení
- Kompaktní plastová skříňka, malé rozměry
- Vestavěný síťový zdroj.
Nabíječ je ve všech kanálech vybaven výstupními zásuvkami XT60 a univerzálními zásuvkami pro servisní konektory JST-XH umožňující přímo zapojit silové kabely akumulátoru a servisní konektory JST-XH sad 2-6S pokud používáte sady s konektory XT60 a JST-XH, obejdete se zcela bez nabíjecích kabelů a adaptérů. Pro připojení servisních konektorů jiných systémů můžete použít standardní adaptéry Sky RC.
Pozn.: Nabíječ při nabíjení olověných akumulátorů má nastavitelné koncové napětí 2,31-2,75 V V/článek v režimu Normal (resp. 2,46 V/článek v programu pro AGM akumulátory a v programu pro nabíjení za studena) při odpovídajícím nastavení je vhodný pro nabíjení všech typů olověných akumulátorů (autobaterií) a gelových akumulátorů s reverzibilním ventilem i plynotěsných gelových akumulátorů.
Sada nabíječe obsahuje: nabíječ Q100neo, síťový kabel, návod.
| Vstupní napětí (autobaterie - DC) [V] | 10 - 30 |
| Vstupní napětí (síťové - AC) [V] | 100 - 240 |
| Nabíjecí proud [A] | 0.1 - 6 |
| Vybíjecí proud [A] | 0.1 - 2 |
| Počet kanálů | 4 |
| NiCd [čl.] | 1 - 8 |
| NiMH [čl.] | 1 - 8 |
| Li-Po [čl.] | 1 - 4 |
| Li-Ion [čl.] | 1 - 4 |
| Li-Fe [čl.] | 1 - 4 |
| Li-HV [čl.] | 1 - 4 |
| Pb [čl.] | 3 - 6 |
| Balancér | Ano |
| Výkon při nabíjení (DC) [W] | 240 |
| Výkon při nabíjení (AC) [W] | 100 |
| Výkon při vybíjení [W] | 5 |
| Proud balanceru [mA] | 600 |
| Délka [mm] | 140 |
| Šířka [mm] | 108 |
| Výška [mm] | 43.5 |
| Hmotnost [g] | 491 |
Doporučené příslušenství: L499004